نهاده راز خرم ، راز یک فصل پربار

نهاده راز خرم،راز یک فصل پربار

جستجو

مقالات

دسته بندی مقالات

فیلتر مقالات
کاربرد روغن ولک در کشاورزی - نهاده راز خرم
کاربرد روغن ولک در کشاورزی
تعداد زیادی آفات در باغ وجود دارند که به سرمای زمستانه مقاوم هستن وبا سرما از بین نمی روند، از آنجایی که تنوع محصولات آفتکش بسیار زیاد است ما باید بهترین روش را برای از بین بردن این آفات به کار ببریم،یکی از بهترین روشهای کنترل آفاتی مانند شپشک ها، کنه ها، شته ها ،سپرداران ، تخم آفات و....... روغن ولک است.
مگس سفید و راه مبارزه با آن/شرکت پخش نهاده های کشاورزی
آفت مگس سفید و راه مبارزه با آن
مگس سفید، که با نام‌های پشه سفید یا سفید بالک نیز شناخته می‌شود، یکی از آفات مهم در محصولات فضای باز و گلخانه‌ها است. دو گونه‌ی شناخته شده‌ی مگس سفید، عسلک پنبه و مگس سفید گلخانه هستند.
آفت شته و راه مبارزه با آن / شرکت پخش نهاده های کشاورزی نهاده راز خرم
انواع شته و راه مبارزه با آن
شته‌ها یکی از مهم‌ترین آفات گیاهان و درختان در مناطقی با آب‌وهوای معتدل هستند. آفات شته می‌توانند به عنوان نیروی محرکه‌ای برای اکثر بیماری‌های گیاهان مانند لکه‌شدن برگ‌ها، پیچ‌خوردگی آن‌ها، قهوه‌ای شدن جوانه‌ها و برگ‌ها، و زرد شدن آن‌ها عمل کنند. علاوه بر این، می‌توانند باعث توقف یا کاهش سرعت رشد گیاهان نیز شوند.
خاک کشاورزی /نهاده راز خرم
خاک کشاورزی
خاک کشاورزی، بستری است که برای رشد گیاهان استفاده می‌شود و شامل مجموعه‌ای از مواد مغذی و غیرمغذی می‌باشد. این مواد مغذی شامل عناصر اصلی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم، و همچنین عناصر فرعی و اثرات کم مانند روی، منگنز و مس می‌باشند. همچنین، خاک کشاورزی شامل مواد آلی مانند هوموس و نیتروژن آلی نیز می‌باشد که به عنوان منابع مهم تغذیه گیاهان عمل می‌کنند.
کود فسفر
کود فسفر و خواص آن
عنصر فسفر یکی از عناصر مهم در زمین است و نقش بسیار مهمی در زنجیره حیات دارد. این عنصر در رشد و نمو گیاهان و تولید محصولات مهمی دارد. همچنین، فسفر نقش مهمی در عملکرد سلول ها و استقرار سیستم عصبی دارد و برای حفظ سلامت استخوان نیز ضروری است.
کود پتاسیم/شرکت پخش نهاده های کشاورزی
کود پتاسیم
پتاسیم به عنوان یکی از مهمترین عناصر حیاتی برای گیاهان، در فرآیندهایی مانند فتوسنتز، تنظیم فشار اسمزی، تنظیم رشد و تقسیم سلولی و همچنین بهبود مقاومت در برابر شرایط تنشی مانند خشکی، عوامل آلودگی و بیماری‌ها نقش دارد.
کمبود آهن در کشاورزی-شرکت سم و کود نهاده راز خرم
کود آهن
زردی برگ درختان و گیاهان زراعی که یکی از عوامل آن کمبود آهن در گیاه است در نتیجه جذب نشدن آهن یا غیرفعال شدن آهن در داخل گیاه بروز می‌کند و عواملی چون: نوع و جنس خاک، متعادل نبودن عناصر غذایی در خاک، بالا بودن اسیدیته (pH) خاک، پایین بودن هوموس خاک، بالا بودن مقدار آهک خاک، عدم تهویه در خاک، آبیاری بیش‌ازحد، بالا بودن بی‌کربنات آب آبیاری، انجام ندادن عملیات زراعی مانند شخم زدن و…در کمبود آهن نقش دارند که باعث می‌شود عمل فتوسنتز (غذا سازی) گیاه دچار اختلال و گیاه دچار ضعف گردد و در موارد شدید گیاه کاملاً از بین برود.
چالگود - نهاده راز خرم
چالکود کردن
به طور کلی کوددهی به درختان میوه و درختچه ها برای حفظ قدرت و باروری درختان انجام می شود؛ زیرا بسیاری از خاک ها و زمین های موجود در کشور خالی از مواد معدنی و مغذی موردنیاز درختان هستند. از این رو کوددهی باید در زمان های مختلفی از سال انجام شود؛ اما کوددهی چه ارتباطی به چالکود دارد؟ در واقع چالکود یکی از روش های موثر و مناسب برای تغذیه درختان است.
هیومیک اسید /شرکت پخش نهاده های کشاورزی نهاده راز خرم
هیومیک اسید
اسید هیومیک ترکیبی از مواد هوموس دار می باشد که از تجزیه بیولوژیکی هر گونه پسماند های آلی به دست می آید. هیومیک اسید ترکیبی از برخی اسیدی ها ، کربوکسیل و ترکیبات فنولات بوده و در نتیجه خاصیت های شناخته شده اسید های پایه را ندارد بلکه به دلیل اندک pH اسیدی (۳٫۸ تا ۵) و اینکه دارای ترکیبات هوموس است ، آن را اسید هیومیک می نامند. ترکیبات هوموسی همچون هیومیک و فولویک به عنوان کود کشاورزی آلی در زراعت استفاده داشته و در دو فاز جامد و مایع تولید می شود.